РОЗА 2016

17април /неделя/

09:30 часа

село Климент „ДАЙ БОЖЕ ДЪЖД” обичай „Пеперуда“

 

18 май /сряда/

19:00 часа

КОНКУРС – СПЕКТАКЪЛ ЦАРИЦА НА РОЗАТА – КАРЛОВО 2016

НЧ „Васил Левски 1861 г.“

Зрителна зала  Хореографска постановка: Боби Караиванов  Участват: Дарина Йотова – финалист - Х Фактор Балетна формация

 

25 май /сряда/

18:00 часа

МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА СТЕП ТАНЦИТЕ

Площад „20-ти юли“  Уоркшоп – степ танци, ирландски танци Забавна програма с участието на гости от София и Ирландия

 

26 май /четвъртък/

18:00 часа

„ДУХЪТ НА ДЖАЗА”-

класически джаз произведения

Военен клуб Милена Коста с джаз трио Военен духов оркестър при 61-ва Стрямска механизирана бригада

 

27 май /петък/

18:00 часа

„ЗАСВИРИЛИ, ЗАПЕЛИ, ЗАИГРАЛИ“

Площад „20-ти юли“ участват танцови състави от с. Климент, гр. Баня, кв. Сушица

 

27,28 май

„АЛЕЯ НА РОЗАТА“

Площад „20-ти юли“ Изложение на местни и гостуващи производители на продукти от маслодайни култури и др.

 

28 май /събота/

ПРАЗНИК НА РОЗАТА – КАРЛОВО 2016

09:00 часа

 „РОЗОБЕР“

Розовите градини Участват: Фолклорен ансамбъл ”Розова долина” – Карлово Кв. Сушица Гайдарски съставКалофер, Групи за изворен фолклор от Войнягово, Калофер, Дъбене, Баня, кв. СушицаКукери от с. Домлян

10:00 часа

„ФОЛКЛОРНИ РИТМИ“ – свободна сцена  Площад  „20-ти юли“ Участват фолклорни групи от кв. „Сушица“, Каравелово, Богдан, Горни Домлян,  ДФФ „Розова долина“  - Карлово

10:15 часа

ШЕСТВИЕ НА ЦАРИЦАТА НА РОЗАТА

Ул.“ Ген. Гурко“ кукери от Войнягово, каба гайди, фолклорни групи

10:30 часа

 „ПРАЗНИК В РОЗОВАТА ДОЛИНА“

Площад  „20-ти юли“

 празнична музикално-танцова програма Национално училище по изкуствата „Панайот Пипков” – Плевен Фолклорен ансамбъл и детски танцов състав „Розова долина“Гайдарски състав „Петко войвода”;Гайдарски състав – Калофер;Фолклорни групи от Войнягово, Баня, Климент, Дъбене, Горни Домлян

13:00 часа

ДЕМОНСТРАЦИЯ НА РОЗОВАРЕНЕ И ДЕГУСТАЦИЯ НА ПРОДУКТИ ОТ РОЗА 

Исторически музей

18:00 часа 

„БЪЛГАРСКА ШЕВИЦА” – ревю

Площад „20-ти юли“

18:30 часа

„ФОЛКЛОРНА ПЛЕТЕНИЦА” Площад „20-ти юли“Самодеен танцов състав  гр. Твърдица Гайдарски състав „Петко войвода” гр. София

18:00 часа ФУТБОЛНА СРЕЩА

Стадион „Васил Левски”  „Левски- Карлово” и „Черноморец – Бургас”

19:30 часа

 КОНЦЕРТ  - Военен духов оркестър

Площад „20-ти юли“ при 61-ва Стрямска механизирана бригада

20:00 часа

 ЗАБАВНА ПРОГРАМА

Площад „20-ти юли“ Концерт на финалисти от Х Фактор:Християна Лоизу ; Пламен и Иво 

Празнични илюминации

ПОД ПАТРОНАЖА НА МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛЯ Г-Н БОЙКО БОРИСОВ

 

 

ОБЩИНА КАРЛОВО

4300    гр. Карлово, ул. „Петко Събев” №1

тел. 0335/54500; факс 0335/ 54533

ОТДЕЛ „ОБРАЗОВАНИЕ, КУЛТУРА И ТРАНСПОРТ”

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Тел. 0335/54587

WWW.KARLOVO.BG

ОБЩИНА

КАРЛОВО

ПРАЗНИЦИ НА РОЗАТА

2016